Kesäkauden kolmansien Silja Line -seurakisojen tulokset

Tanja Taipale
8.6.2018

Vaikka kesälomat vasta alkoivat, olemme edenneet jo ulkokauden kolmansiin Silja Line -seurakisoihin. Kentällä oli torstai-iltana jälleen mukavasti lapsia ja olipa joukossa jälleen muutamia ensi kertaa kisaamassa olleitakin. Nyt seurakisoista pidetään hieman taukoa ja seuraavat kisat ovat 24.7., eli kesätauon jälkeen.

T15 100m 
Olivia Sorvari15,4
Suvi Pesonen16,7
  
T15 pituus 
Olivia Sorvari402
Suvi Pesonen293
  
P13 100m 
Frans Väliahdet16,4
Aaron Ketolainen18,0
  
P13 pituus 
Frans Väliahdet326
Aaron Ketolainen316
  
T13 100m 
Meaminea Kerkelä16,1
Ada Henriksson16,1
Olivia Laukkoski16,8
Ronja Urpulahti17,1
  
T13 pituus 
Ada Henriksson354
Olivia Laukkoski348
Meaminea Kerkelä342
Ronja Urpulahti325
  
P11 60m 
Noah Malkki9,9
Christian Nyfors-Subasinghe10,1
Marius Pashur10,1
Niko Reinikainen10,3
Eemeli Halonen10,4
Kalle Rahko10,9
Otto Vartiainen11,1
Eirik Björk11,1
Nooa Salminen11,3
Miro Enäjärvi11,8
  
P11 pituus 
Christian Nyfors-Subasinghe325
Eirik Björk319
Otto Vartiainen307
Kalle Rahko307
Marius Pashur306
Noah Malkki304
Eemeli Halonen303
Niko Reinikainen287
Nooa Salminen285
Miro Enäjärvi260
  
T11 60m 
Ramatulai Ben Mahmoud9,7
Nuppu-Sofia Pekkanen10,1
Anni Allemand10,6
Mandi Metsäkoivu10,6
Lea Lunti10,7
Aurelia Palo11,2
Elsa Kariluoma11,6
Viivi Huitti11,7
  
T11 pituus 
Lea Lunti342
Ramatulai Ben Mahmoud340
Anni Allemand323
Aurelia Palo306
Mandi Metsäkoivu304
Nuppu-Sofia Pekkanen303
Viivi Huitti288
Elsa Kariluoma263
  
P9 60m 
Remi Lindqvist11,0
Markus Veidenberg12,9
Emil Malkki14,1
Eero Turku15,2
  
P9 pituus 
Remi Lindqvist244
Roope Suoniemi241
Markus Veidenberg235
Emil Malkki232
Eero Turku169
  
T9 60m 
Sara Söderman10,1
Andra Liivamägi10,4
Eedla Halonen10,6
Tessa Huitti10,9
Vilma Paajanen11,1
Iida Nikunen11,5
Unna Harkio11,8
Eevi Paananen11,8
Trine Björk12,6
  
T9 pituus 
Sara Söderman340
Eedla Halonen307
Vilma Paajanen269
Andra Liivamägi268
Tessa Huitti266
Eevi Paajanen264
Iida Nikunen252
Unna Harkio239
Trine Björk211
  
P7 40m 
Aleksi Nokelainen8,0
Roope Suoniemi8,0
Amos Lindqvist9,2
Vilho Turku9,5
Tobias Laine9,7
  
P7 kuula 
Aleksi Nokelainen2,85
Roope Suoniemi2,79
Tobias Laine2,09
Vilho Turku1,87
Amos Lindqvist1,83
  
T7 40m 
Noora Liivamägi8,7
Sofia Söderman8,7
Amanda Aspola9,0
Anna Nokelainen9,9
Tennessee Sjöblom10,5
Enni Nikunen11,2
  
T7 kuula 
Enni Nikunen2,25
Amanda Aspola2,16
Sofia Söderman2,13
Tennessee Sjöblom2,08
Noora Liivamägi1,82
Anna Nokelainen1,63
Linnea Anttila1,39
  
P5 40m 
Alvar Björk9,6
Elmo Huitti10,2
Viktor Valve12,3
  
P5 kuula 
Elmo Huitti1,70
  
T5 40m 
Ella Särkkä11,1
  
T5 kuula 
Ella Särkkä1,67