VU:n edustusjoukkue LA 12.1 seuraotteluun

Ilkka Pekkala
9.1.2019

VU-LUM Seuraottelu Liikuntamyllyssä LA 12.1 klo 13:00-15:00

Lauantaina kisataan perinteinen seuraottelu VU:n ja Lappeenrannan UrheiluMiesten välillä Liikuntamyllyn tiloissa. Alla VU:n joukkue otteluun, mahdollisia täydennyksiä tehdään vielä lähipäivinä. Mukaan on nostettu myös muutamia 10-11-vuotiaita jotka ovat antaneet hyviä kisanäyttöjä. Olethan mahdollisimman pian yhteydessä mikäli osallistumisellesi on tullut este, tai sairastut:

Email: ilkka.pekkala@viipurinurheilijat.fi

Tekstiviestitse: 0405874269

Muilla VU:n urheilijoilla harjoitukset pyörivät normaalisti myös ottelun aikana!

 

Joukkue:

M 60m: Benjamin Saukkonen, Justus Laaksonen, Samu Friberg, Okko Tiilikainen, Otto Lintula, Sebastian Torkkel

M 200m: Eero Haapala, Julius Kasule, Eelis Uitto, Justus Laaksonen, Benjamin Saukkonen, Okko Tiilikainen, Otto Lintula, Sebastian Torkkel

M 1500m: Samuel Rautiainen, Eelis Uitto, Jani Henriksson, Miika Tala, Jarkko Vesikansa, Sajan Irincheev, Tero Knuutila

M Pituus: Eero Haapala, Janne Harju, Okko Tiilikainen, Otto Lintula

M Kuula: Janne Harju, Matti Kaurola, Tuomo Mentunen, Samu Friberg

M 4x200m:

VU1-4: Julius Kasule, Eero Haapala, Justus Laaksonen, Benjamin Saukkonen, Samu Friberg, Okko Tiilikainen, Otto Lintula, Sebastian Torkkel, Henri Korhonen, Iivo Hämäläinen, Aapeli Hatanpää, Mortti Metsäkoivu, Kuutti Vierros, Nikolay Reinas, Samuel Koski, Vertti Etelämäki

 

P15 60m: Henri Korhonen, Kuutti Vierros, Iivo Hämäläinen, Mortti Metsäkoivu

P15 200m: Henri Korhonen, Kuutti Vierros, Aapeli Hatanpää

P15 Pituus: Iivo Hämäläinen, Mortti Metsäkoivu, Aapeli Hatanpää, Samuel Koski, Vertti Etelämäki

 

P13 60m: Julius Jäntti, Noah Malkki, Joel Thompson, Kaarle Linna, Joshua Uche, Marius Pashur

P13 600m: Niklas Gillberg, Marius Pashur, Aapo Lintula, Julius Jäntti, Teemu Jauhiainen, Otto Vartiainen

P13 Kuula: Eemeli Halonen, Eirik Björk, Kaarle Linna, Christian Nyfors-Subasinghe

 


N 60m: Martta Rautala, Iira Bützow, Vilja Ketolainen, Ruusu Roininen, Pihla Tiilikainen, Ronja Holopainen, Lotta Joenpolvi, Iia Kumpuoja, Venla Pussinen

N 200m: Martta Rautala, Iira Bützow, Vilja Ketolainen, Ruusu Roininen

N 1500m: Laura Salminen, Elisa Sihvola, Anu Katajisto, Ronja Orivuori, Emilia Tala, Juulia Tala, Anni Rajala, Henni Tofferi, Elli Salonen, Merianna Rantakokko, Mia Holi

N Pituus: Martta Rautala, Pihla Tiilikainen, Ronja Holopainen, Lotta Joenpolvi

N Kuula: Martta Rautala, Hanne Kantanen, Pihla Tiilikainen, Ronja Holopainen, Lotta Joenpolvi, Marjo Suomalainen

N 4x200m:

VU 1-4: Martta Rautala, Iira Bützow, Vilja Ketolainen, Ruusu Roininen, Pihla Tiilikainen, Ronja Holopainen, Lotta Joenpolvi, Iia Kumpuoja, Venla Pussinen, Emma Gokkonen, Miina Kilpeläinen, Milka Mansikka, Saga Döragrip, Saana Säilä, Iina Rantonen


T15 60m: Emma Gokkonen, Miina Kilpeläinen, Milka Mansikka, Saga Döragrip, Saana Säilä

T15 200m: Emma Gokkonen, Miina Kilpeläinen, Milka Mansikka, Saga Döragrip

T15 Pituus: Vivian De Castilla, Miina Kilpeläinen, Saana Säilä


T13 60m: Iina Rantonen, Jade Oravainen, Aurelia Palo, Ramatulai Ben Mahmoud, Sevin Uraz

T13 600m: Iina Rantonen, Olivia Laukkoski, Anni Allemand, Senni Pääkkönen

T13 Kuula: Iina Rantonen, Sara Söderman, Sevin Uraz, Elina Koistinen, Ronja Urpulahti, Meaminea Kerkelä