Talkoolaisia tarvitaan kesän tapahtumiin!

27.2.2024

Ilmoittaudu toimitsijaksi!


Seura on kauden aikana mukana monessa kilpailussa ja tapahtumassa keräämässä varoja seuran toimintaa varten. Toivoisimmekin että kaikki kynnelle kykenevät tulisivatkin nyt mukaan auttamaan tässä tärkeässä tehtävässä. Tapahtumien varainhankinnalla autamme seuramme toimintaa jatkumaan ja näin lasten harrastuksen jatkuminen on mahdollista.

Voit ilmoittautua mukaan talkoisiin nettisivujemme kautta, linkki alempana.

Valitse linkistä sinulle sopivat päivät ja tule auttamaan tapahtumien järjestelyissä ja läpiviemisessä. Kaikki apu on tarpeen ja voit nyt valita etukäteen sinulle sopivat päivät ja merkitä ne kalenteriisi!

Kaikista tehtävistä annetaan opastusta ja aiempaa kokemusta ei tarvita. Tehtäviä on erilaisia ja voit esittää oman toiveesi ilmoittautuessasi talkoisiin.

HUOM! Toimitsijoita kaivataan erityisesti Helsinki City Running Day-juoksutapahtumaan pe 10.5. sekä la 11.5. ja Toukokuun Kisoihin sunnuntaina 26.5! Molemmat tapahtumat ovat äärimmäisen tärkeitä seuran varainhankkinnan kannalta.


Aiempaa kokemusta ei tarvita, tehtäviin perehdytetään!

Ilmoittautuminen tapahtumiin alla olevasta linkistä nettisivuillamme!