Harjoitukset jatkuvat 2021 ulkona toistaiseksi.

15.1.2021

15.1.21 Pääkaupunkiseudun Koronakoordinaatioryhmä linjasi, että voimassa olevissa lasten ja nuorten harrastustoiminnan rajoituksissa ja suosituksissa pitäydytään toistaiseksi. Eli harjoitukset jatkuvat ulkona. Seuraamme tilannetta ja mikäli joitain muutoksia tulee, niin ilmoitamme siitä erikseen seuran nettisivuilla ja sähköpostilla.


Kelien kylmetessä on tullut kysymyksiä mahdollisesta pakkasrajasta harjoituksien järjestämiselle. VU:n ulkoharjoituksien osalta toimimme jatkossa seuraavalla tavalla:

  • Harjoitusten pakkasraja on -15 astetta, tätä kylmemmissä keleissä harjoituksia ei järjestetä.
  • Päätös mahdollisesta perumisesta tehdään kaksi tuntia ennen harjoituksen alkua ja siitä ilmoitetaan seuran nettisivujen uutisissa. Tämän lisäksi vastuuvalmentajat laittavat viestin ryhmille (Whatsapp).
  • Vain harjoituksien perumisesta tiedotetaan.
  • "Virallinen" lämpötila katsotaan Forecan nettisivuilta.

Viileämmistä keleistä huolimatta pysytään liikkeessä ja ollaan aktiivisia!

Viipurin Urheilijat