Syyskokous valitsi seuralle uuden puheenjohtajan

29.11.2019

Hannes Alarotu on VU:n uusi puheenjohtaja. Ilkka Pekkala siirtyy vakituisesti toiminnanjohtajaksi.

Viipurin Urheilijoiden syyskokous valitsi yksimielisesti syyskokouksessaan 27.11. uudeksi puheenjohtajakseen Hannes Alarodun. Hannes on toiminut VU:ssa valmennuksessa yli kymmenen vuoden ajan ja ollut myös hallituksen jäsen jo viisi vuotta. Hän on myös urheillut juniori-ikäisenä VU:n väreissä.

Tänä vuonna puheenjohtajana ja virkaa tekevänä toiminnanjohtajana toiminut Ilkka Pekkala siirtyy vakituisesti seuran toiminnanjohtajaksi. Muutoksia seuran päivittäisessä toiminnassa ei siis tapahdu ja Ilkka vastaa seuran asioiden hoitamisesta kuten tänä vuonna on jo totuttu.

Hallitukseen valittiin uudelleen erovuorossa olleet Petteri Joenpolvi ja Tanja Taipale. Muut hallituksen jäsenet vuonna 2020 ovat Tiina Linna, Ronja Päivärinta ja Kaj Söderman. VU onnittelee luottamustehtäviin valittuja!