Tule mukaan tukemaan seuran nuorisotoimintaa!

5.9.2023

Haluatko tukea seuramme junioritoimintaa? Nyt siihen on mahdollisuus!

Nyt on urheiluväellä upea mahdollisuus tukea Viipurin Urheilijoita ja saada logo VU:n tulevan kauden urheilukoulupaitaan!

Haemme tukijoita nuorisotoiminnallemme ja uuden kauden alla siihen onkin oiva mahdollisuus. Seuran juniorityöllä on pitkät perinteet ja olemme olleet mukana maan kärki kymmeniköissä jo vuosien ajan. Ahkera työ on tuottanut jälleen tulosta ja olemmekin sijoittumassa koko maan kattavassa Nuorisotoimintakilpailussa 15. parhaan seuran joukkoon!

Nyt haemmekin tukijoita tulevalle kaudelle, mikä alkaa lokakuun alussa ja jatkuu aina ensi vuoden syyskuun loppuun saakka. Seurapaitamme on jokaisen lapsen harrastusmaksuun kuuluva seuratuote ja on siten hyvin näkyvällä paikalla harjoituksissa, kilpailuissa, leireillä ja vaikkapa vapaa-ajalla lasten päällä! Näi ollen näkyvyys on taattu ja ennen kaikkea sinulla tai yritykselläsi on hieno mahdollisuus tukea lasten ja nuorten liikuntaa ja urheilua.

Tule mukaan auttamaan VU:n urheilukoulutoimintaa ja tue tässä tärkeässä työssä jota seuramme tekee!

Tätä viestiä ja sen liitettä saa jatkaa eteenpäin omalle työnantajalle, kavereille ja sukulaisille jne.
Paidat menevät painatukseen viikolla 40-41, joten deadline logoille on 1.10.2023.

Lisätiedot Sannalta.

Toiminnanjohtaja:
Sanna Saarman-Kemppi
050 5508553
sanna.saarman@viipurinurheilijat.fi