Viipurin Urheilijoiden sääntömääräinen vuosikokous 17.9.

3.9.2020

Viipurin Urheilijat ry järjestää sääntöjen mukaisen vuosikokouksensa Liikuntamyllyssä torstaina 17.9. klo 18. Kokoustila löytyy Liikuntamyllyn (Jauhokuja 3, Helsinki) alakerrasta. Kokouksessa käsitellään alla listatut sääntöjen määräämät asiat. 

Koronavirustilanteen aiheuttaman poikkeuksellisen tilanteen vuoksi myös etäosallistuminen on mahdollista, vaikka normaalisti sääntömme eivät sitä mahdollistaisi. Korona on myös siirtänyt kokouksen järjestämisen sääntöjen vaatimasta ajankohdasta keväältä syksylle. Kokoukseen ilmoittautuneille jäsenille, jotka haluavat osallistua etänä välitetään sähköpostilla linkki etäosallistumista varten lähempänä kokousta. Muista kuitenkin ilmoittautua kokoukseen alla olevan lomakkeen avulla!

Esityslista

 1. Kokouksen avaaminen
 2. Kokouksen päätösvaltaisuuden toteaminen
 3. Valitaan kokouksen puheenjohtaja
 4. Valitaan kokouksen sihteeri, pöytäkirjan tarkastajat ja ääntenlaskijat
 5. Käsitellään edellisen vuoden 2019 toimintakertomus
 6. Esitetään tilikertomus ja toiminnantarkastus edelliseltä vuodelta sekä vahvistetaan tilinpäätös
 7. Päätetään vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja toiminnanjohtajalle
 8. Käsitellään ja hyväksytään toimintasuunnitelma kuluvalle vuodelle
 9. Päätetään jäsenmaksun suuruus seuraavalle vuodelle
 10. Valitaan seuran puheenjohtaja, joka toimii hallituksen puheenjohtajana
 11. Määritellään seuran hallituksen jäsenmäärän koko, jonka tulee olla 5-9. Todetaan erovuoroiset ja päätetään kuinka monta heidän tilalleen valitaan edellä mainitun koon määräämissä rajoissa.
 12. Valitaan hallituksen jäsenet
 13. Valitaan jaostojen puheenjohtajat
 14. Valitaan toiminnantarkastajat ja heidän varahenkilöt
 15. Kokouksen päättäminen
Osallistun kokoukseen *